дома информација вест Еве како се бара правда: Жители на село во Киргистан го врзале...

Еве како се бара правда: Жители на село во Киргистан го врзале претседателот на локалната заедница и окружниот полицаец за дрво (ВИДЕО)

51
0

Жителите на селото Кум ​​Добо во областа Кочкор (Киргистан) го врзаа претседателот на локалната заедница и окружниот полицаец на дрво.

Според нив, жителите биле незадоволни што биле нишанети со пушка кога решиле да разговараат со нив, пренесоа локалните медиуми.

Немирите избија во Бишкек поради изборните резултати.

Протести започнаа практично низ целата земја.

Извор: Alo.rs

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде