дома информација вест Доколку денеска излегувате од дома, задолжително понесете си чадор!

Доколку денеска излегувате од дома, задолжително понесете си чадор!

42
0

Променливо облачно со сончеви периоди и на југоистокот натпросечно топло.

Попладне и во текот на ноќта на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер понекаде и во форма на невреме.

Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец на територија на Македонија.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 15, а максималната дневна температура ќе достигне високи 28 степени.

Извор: УХМР

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде