дома информација вест Денеска претежно сончево време, идеално за поминување време во природа

Денеска претежно сончево време, идеално за поминување време во природа

36
0

Денеска сонцето ќе биде позастапено на територијата на Македонија.

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во претпладневните ќасови и во планинските региони.

Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југозападен правец.

Минималната дневна температура на територијата на Скопје и околината ќе изнесува 9 степени, а максималната дневна ќе достигне 21 степен.

Извор: УХМР

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде