дома информација вест Денеска облечете се потполо – Драстичен пад на дневните температури

Денеска облечете се потполо – Драстичен пад на дневните температури

258
0

Претпладне облачно со повремени локални врнежи од дожд.

Ќе дува засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието и во Пелагонија.

Попладне врнежите ќе престанат, а облачноста постепено ќе се намалува.

Минимална дневна температура во Скопје ќе изнесува 14 степени, а максимална дневна температура ќе достигне 18 степени.

Извор: УХМР

претходниот член,Кои работи треба да ги исфрлите веднаш од вашата спална соба:
Следната статијаНад 6000 експерти од светот потпишале изјава против повторно воведување на карантин предупредувајќи за штетните последици по здравјето на граѓаните

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде