дома информација вест Денеска – дожд, ветер и свежо време

Денеска – дожд, ветер и свежо време

39
0

Пад на дневните температури во споредба со изминатите денови, ќе се забележи денеска.

Наутро поведро време, а претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови.

Ќе дува умерен ветер од југозападен правец низ цела територија на Македонија.

Во Скопје минималната дневна температура ќе изнесува 12 степени, додека максималната дневна ќе изнесува 23 степени.

Извор: УХМР

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде