дома информација вест Германија донесе одлука за задолжително носење на маски – казни во износ...

Германија донесе одлука за задолжително носење на маски – казни во износ од 25.000 евра

39
0

На денешната владина седница, Германската влада усвои предлог за задолжително носење на маски во германскиот парламент.

Обврската за носење маски во Бундестагот важи за сите простории, вклучително и пленарната сала, просториите за состаноци и за протоколарни средби, канцелариите, итн.

Казната за неносење маска е 25.000 евра.

Извор: Канал5

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде