дома информација вест Вучиќ ќе прати порака за примирје – Во сабота цел воен арсенал...

Вучиќ ќе прати порака за примирје – Во сабота цел воен арсенал ќе биде изваден на воена вежба достапна за јавност

83
0


Претседателот на Србија на вечерашната прес-конференција ја извести нацијата дека најголемата воена вежба на Военото воздухопловство ќе се одржи во Србија во сабота

– Се што имаме што пука на земја и во воздух, ќе видите во сабота. Сета сила на српското воено воздухопловство. Ќе ги видите нашите најсовремени хеликоптери, авиони, борци, не само бомбардери, беспилотни летала што ќе ги носиме за прв пат во воздух, но се надевам дека времето нема да не спречи да го сториме тоа. Е ја имаме најголемата воена вежба што сте ја виделе – рече претседателот на Србија.

Прашањето кое логично се поставува е која е пораката која Вучиќ сака да ја испрати до светската јавност со реализирање на ова најголема воена вежба?

Извор: Novosti.rs

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде