дома информација вест Ако новиот сет на мерки за здравствена заштита не даде резултати, ќе...

Ако новиот сет на мерки за здравствена заштита не даде резултати, ќе се воведе полициски час

47
0

Министерот за здравство Венко Филипче, не исклучува можност за воведување на порестриктивни мерки доколку постојните не дадат резултати.

Освен новите предлози на Комисијата за заразни болести кои вклучуваат минимализирање на поголеми собири во домовите, како и задолжително носење на маска на отворено, се размислува и за други мерки во случај наведените да не дадат резултати.

Верувам дека мерките ќе дадат резултати, но ако нема, ќе има рестрикции во движење – рече Филипче во однос на воведувањето на полициски час.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде